Jdi na obsah Jdi na menu
 


Matrix

Co je Matrix v SA ?

Matrix je chyba hry, která nastane pokud se dostanete do nějaké budovy, lépe řečeno interiéru nějakého objektu (většinou za pomocí žluté šipky) a potom z tohoto interiéru dostanete ven, jiným vchodem. Ten, kdo v Matrixu ještě nebyl nebo neví o co se jedná mi teď asi moc nerozumí, pokusím se to tedy vysvětlit na příkladu asi nejznámějšího vstupu do Matrixu - Ganton Gym (posilovna poblíž CJ prvního domu). Dovnitř se většinou dostanete pomocí žluté šipky - říkejme tomu oficiální vchod. Když jste vevnitř hra nepotřebuje mít nahranou celou mapu, ale stačí mít nahraný jen interiér té dané budovy (objektu) tzn. v našem případě Ganton Gym. No a když výjdete na ulici oficiálním vchodem, tak je naprogramováno nahrávání textur okolní krajiny. Pokud tedy půjdete vchodem oficiálním je vše v pořádku, ale co když použijete vchod neoficiální (mimo žluté šipky) ? Takovéto východy nemají naprogramováno nahrávání textur a tak se ven dostanete, ale uvidíte nebo spíš nic neuvidíte. Teď vás určitě napadá spousta otázek: "Proč jsou někteří lidé a objekty v Matrixu vidět ?", "Proč programátoři takovéhle vchody vytvářeli ?", "Co s tím má společné Liberty city ?" a další. Ti kdo se opravdu dobře zamyslí a taky, že zamysleli mi dokonce psali otázky "A co v Multiplayeru, uvidí se hráči když jeden bude v matrixu a druhý v reálu ?" - přiznám se, že nevím a myslím, že by se vidět mohli (to je však moje doměnka). Pokud tedy chcete o Matrixu vědět další informace, pak uričtě čtěte dál.

Kolik je Matrixů a kolik vchodů do nich ?

Před objevením toho, že při vstupu do Matrixu se nenačítají textury jsme mysleli, že Matrixy existují 3. To však padlo a dnes můžeme s jistou říct, že Matrix je jen jeden, ale mění svoji podobu a to podle toho jakým se do něj dostanete vchodem. Takže když půjdete přes Ganton Gym uvidíte jiné objekty a oblohu než když půjdete přes Caligulas Palace.

Záhady v záhadě aneb zajímavosti z Matrixu

Zdá se vám to neuvěřitelné ? Ale je to tak ! I v Matrixu můžeme nalézt podivuhodné jevy a zajímavosti, které by tam být neměli. Když opomineme záhadu s tím proč jsou některé budovy vidět i když by nemělo být vidět vůbec nic, tak jsou v Matrixu věci, které by nás měli zajímat. Tak zaprvé je to ta žlutá záře, která se v Matrixu objevuje. Po malém zamyšlení je zcela jasné, že jde o záři ze slunce, které vychází/zapadá. Druhá záhada s názvem Liberty city. Ani tak nejde o to, že tam je resp. proč tam je, ale jde o to proč se z Matrixu do LC dostaneme, ale z běžného SA nikoliv. Červená šipka, určitě taky zajímavý úkaz, v určitých místech váš ukazatel na "mini mapce vlevo na obrazovce" změní barvu z bílé na červenou a slyšíte podivné zvuky - jako dech.

Ganton Gym
Asi nejznámější vchod. Přes tento vchod se dá dostat do Liberty city, v Matrixu jsou lidé, části některých budov. Obloha je celá černá, pohyb doporučujeme s Jetpackem.

V Matrixu LV se nachází:
- Velké množství různých lidí (obyvatelé LV), z výšky se zdá, že chodí v zástupech.
- Magnetický jeřáb (je možné ho normálně ovládat)
- Sniperka (ve vzduchu, asi ve výšce jeřábu)
- Podkova
- Povrch je členitý (tedy není rovný) ale neviditelný.
- Skokem z jeřábu se lze zcela běžně zabít.
- Světelné podmínky se mění podle místa, ze kterého prostor sledujete (horizont gradientu, kde bílá "obloha" přechází do černé "země" je vždy ve výšce vašich očí, takže čím výš jste, tím větší je dole tma.
- V určitý čas se v Matrixu LV zjevuje podivná záhadná žluto-zelená záře (viz foto), je vidět za jeřábem. Tahle záře se zjevuje i na jiném místě (pod letištěm) a je na zemi, takže lidi po ní chodí.
- Cheatem si lze nahodit Jetpack, ale ne vykouzlit třeba Rhino nebo Huntera atp.
- Pod halou letiště LV je vstup k automatu na letenky, když si koupíte letenku, (nebo spíš neuvidíte) uvidíte animaci jak neviditelné letadlo letí skrz Matrix. Zajímavé je, že vás nikam nedoveze a po skončení animace budete zase tam kde jste byli.
- Nedaleko od Ticket Machine je další podkova.
- Je tam voda! Opět nedaleko letiště.
- I když země není vidět, je slyšet, že běháte po různém povrchu (silnice, tráva písek)


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

GTA

(???, 3. 8. 2011 20:31)

http://cms.gta-corporation.webnode.cz/

proc

(lukas, 18. 11. 2010 12:52)

ahoj jsem lukas mam takovej dotaz proc se matrixu v gta sa rika matrix?? diky za odpoved cau

lamy ne trocha?

(LoLzz, 2. 11. 2010 17:48)

omg v matrixu se drží ruzný domy byty atd vim jakse dostat přeš nej do sweetova domu,san fiera kde máš zpřístupněněou garáž u benzínky,triskáče (shamal),liberty citi nasledně i do sant bistra,a este do hafo jinejch interiierů bytů atd omg jeto primitivní xD

xD:DxD:D

(STT, 2. 11. 2010 17:44)

NENITO CHYBA HRY XDDD TOHLE MÁ KAŽDÁ HRA KTERÁ JE VE 3D POKUD VÍM MUSÍ MÍT NEMŮŽE TO BEJTZ NIKDE PROSTE PROSTE POVÍDÁM ŽE TO NENI CHYBA A TI VCHODY TMA SOU NA TESTOVÁNÍ INTERRIERŮ COSEM SLIŠEL ONI SAMI R* SETAM MUSELI DOSTAT ! XD

Neco neuveritelne

(Karel, 4. 5. 2010 15:17)

V jednou v San Fiiera jsem si chtel dat vykradaci misi vykradal jsem jeden barak a byli tam schody a vedle bylo cosi cerneho skocim tam a padam tak 15 s a spadl jsem na cerne misto.A porad ziju a jeste jednou skocim a jsem mrtev. Uz nwm kde to je ten barak ale musi byt asi v baraku svetlo nebo tma.

simak

(petr, 4. 1. 2010 17:11)

GTA server xD

([eXtreme]Woods, 11. 11. 2009 17:45)

Moj server nedavno zacal ... dojdite a bude zabava xD xD IP: 80.79.31.169:8086 NAME:[SK/CZ]---[eXtreme]---Funny world

......

(anonim, 30. 8. 2009 21:40)

mas pravdu ja si to take myslim ps te kralikuv veb znam pičovina

další stránka o gta

(hledač záhad, 22. 6. 2009 14:51)

Lidi jestli chcete tak se podívejte na moji stránku o gta.
www.kralik-gtasa.wbs.cz

to je ale kravina ten matrix

(tomas, 1. 5. 2009 20:30)

je to uplná blbost jde o chybu grafiky

dwad

(wda, 24. 3. 2009 12:45)

seš naprostej kopírackej debil

ntnmžl.:-)

(lukwe, 26. 2. 2009 15:49)

no teda nic moc že lidi.:-)

je to jen chyba hry

(cjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj, 30. 1. 2009 20:13)

matrix je jen pouha chyba hry ja byla ve matrixu v las venturas ve svinze(svinga)

vice city

(pepa, 22. 12. 2008 12:14)

matrix je i ve vice city- v polepossition club

dementi

(metalistheway, 21. 12. 2008 23:32)

kurva to neni zadnej matrix, ale chyba v grafice. Vy jste hnidopichove, to je hrozny.

odpověd na matrix

(váš neřeknu vám jméno, 17. 12. 2008 14:58)

do liber tycity nebo jak seto píše je hodně cest.ale řeknu vám nejznámější matrix je jak je od toho jeřábu v tam jak jeto nádraží tak od jeřábu je prodejna více na icq 401598725

Nieco

(nepoviem, 5. 7. 2008 13:46)

GRG ved kazdy vie ze je tam viac vchodov.pre teba je to vidím novinka!

Je víc vchodů do matrixu

(GRG, 17. 5. 2008 14:02)

vchod není jen v gantonu je také v casínu v Las Venturas(jak ho vykrádáte v misi-vleste do šachty jak tam házíte ten plyn) poté v San fierru západně od garáže v doherty(bílá budova s oválnou střechou-vleťte mezi střechu a okna a pak dolů)a je jich jetě možná víc

Rada

(Daniel, 13. 4. 2008 19:40)

zjistil jsem si to sám, a ten vstup musíš mít jatpack
jak jsi u těch dveří tak vyletíš nahorů a dostaneš se do matrixu ale není to nic moc...je tam jen černo

dobre

(stikaaa, 6. 3. 2008 21:48)

dobre ole das icq a este zakladatel toho webu pls? moje je 450 743 473 ozvete sa mne. dik